שימו לב: הרכבת פרגולה בכוחות עצמיים, למי שאינו בעל מקצוע, יכולה להיות פרויקט מורכב. מורכב, אך בהחלט אפשרי אם מקפידים על כמה כללים:

  1. מקובל לבנות פרגולות מעץ אורן. זמין וזול יחסית. כדאי לרכוש קורות מוקצעות.
  2. קורות אורן מתעוותות בשמש. אם קניתם קורות וטרם השתמשתם בהן, כסו אותן ביריעה כדי שלא יהיו חשופות לשמש, אחרת תקבלו קורות שאי אפשר לעבוד איתן.
  3. את החיתוכים נכון וכדאי לבצע בשטח. קשה מאד עד בלתי אפשרי לתכנן ולחתוך הכל בדיוק מושלם במחסן העצים. הבדלי גובה (פילוס) ואורך של סנטימטרים בודדים קשה לחזות מראש.
  4. נכון וכדאי לצבוע את הקורות לפני חיתוך או הרכבה. לפחות 2 שכבות. כדאי להשתמש בלכה מגוונת (מגינה בפני קרני UV) איכותית, על בסיס מים או טרפנטין. את השכבה האחרונה ניתן לבצע אחרי ההרכבה.
  5. לפני הרכבה ואחרי החיתוך כדאי לצבוע את נקודת החיתוך של הקורה.
  6. קיים בשוק מגוון רחב של אביזרי פרזול המקלים מאד בתכנון ובניית פרגולה. עיגון קורה לקיר, בין אם בתושבת ובין אם ישירות, תיעשה ע”י דיבל ג’מבו בקוטר 5/16 לפחות.
  7. יש לתכנן את הפרגולה כך שכל חיבורי קורות יבוצעו כאשר עץ נשען / נתמך בעץ ולא על בורג (פיזור המשקל בין ברגים). לא מחברים קורת אורך ורוחב ע”י בורג.
  8. קורות אורך חייבות להיות מחוברות ביניהן כדי שלא יתעוותו עם הזמן.
  9. רצוי לצבוע פרגולה קיימת בלכה מגוונת כל שנתיים כדי לשמור עליה במצב תקין ונאה. הזנחת הצביעה תביא במהרה לעץ סדוק, יבש ומתפורר.
  10. אין לצבוע עץ שעומד בחוץ (בשמש) בלכה שקופה (VARNISH). הלכה תתפורר ותתייבש, ולא יהיה ניתן לצבוע עליה בלכה מגוונת ללא ליטוש מוחלט.